Efektyvus bendravimas burnos higienisto praktikoje – LBHD

Efektyvus bendravimas burnos higienisto praktikoje

Pasaulinė Burnos Sveikatos diena
2018 22 kovo

Efektyvus bendravimas burnos higienisto praktikoje

2017 m. gruodžio 2 d. Lietuvos burnos higienistų draugija pakvietė kolegas į Birštoną į paskutinę 2017 metais konferenciją, skirtą komunikavimo įgūdžiams tobulinti.

 

Surinkę burnos higienistai turėjo progą išgirsti ne tik psichologijos bei komunikavimo aktualijas, bet ir atšviežinti pirmos pagalbos suteikimo žinias. Svečias iš Didžiosios Britanijos pristatė Londono Karalienės Marijos Universiteto mokslininkų atrastą inovatyvią BioMin dantų pastą, iš lėto atpalaiduojančią fluoro, kalcio ir fosforo jonus bei taip užtikrinti  dantų emalio apsaugą nuo rūgščių 12 valandų.

 

Doc. S. Laskienės  iš LSMU paskaitoje buvo nagrinėjamas bendravimo su pacientu algoritmas, dažniausiai pokalbiuose su pacientais pasitaikantys neteisingi išsireiškimai, skirtingi pacientų temperamentų tipai.  Paskaitos metu kartu su lektore diskutavome, kaip efektyviai komunikuoti su pacientais, motyvuoti juos individualiai higienai bei paversti juos mūsų nuolatiniais pacientais.

A.Alijošiutė bei  M. Samuolaitis, lektoriai iš Kauno kolegijos, interaktyviai ir žaismingai dviese dalinosi viešo kalbėjimo patirtimi, atskleisdami stovėjimo ir kalbėjimo prieš auditoriją subtilybes, įtraukdami ir auditoriją į įvairias užduotis.

 

Svečias iš Didžiosios Britanijos R. Whatley pasidalino naujausiais bioaktyvaus stiklo panaudojimo odontologijoje mokslo tyrimais, taip pat pristatė vadovaujantis šia technologija sukurtus produktus – dantų pastas su fluoru ir be fluoro, paskaitos metu apžvelgė šių dantų pastų privalumus pacientams, turintiems jautrius dantis, nešiojantiems ortodontinius prietaisus ar sergantiems gastroezofaginiu refliuksu. Visi konferencijos dalyviai galėjo gauti produkto pavyzdžius.

 

Dienos pabaigoje ne mažiau svarbi buvo pirmos pagalbos lektorės iš Kauno kolegijos V. Rastenienės paskaita apie pirmos pagalbos suteikimą įvairių ektramelių situacijų metu.

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams bei lektoriams už naudingai ir smagiai praleistą laiką, tai pat mūsų rėmėjams, be kurių ši konferencija nebūtų įvykusi.