Europerio9 atgarsiai – LBHD

Europerio9 atgarsiai

Pasaulinė Burnos Sveikatos diena
2018 22 kovo
Profesionalios burnos higienos aktualijos 2018
2018 10 liepos

Europerio9 atgarsiai

 

Birželio mėn. 20- 23 dienomis Amterdame , RAI konferencijų centre vyko 9-asis Europos periodontologųasociacijos organizuojamas kongresas, sutraukęs 10 000 odontologijos specialistų,  iš Lietuvos atvyko 73 gydytojai odontologai ir burnos higienistai. Tai pats didžiausias periodontologų kongresas pasaulyje, organizuojamas kas trys metai vis kitoje Europos šalyje. Kaip ir matosi pavadinime, tai jau devintasis kongresas, sutraukęs rekordinį dalyvių skaičių iš 111 šalių,25 % dalyvių buvo ne iš Europos.

 

Renginys nustebino savo šiuolaikišku formatu, puikiu organizavimu, plačiu mokslinių temų diapazonu bei didžiuliu kiekiu dalyvių. Susiorientuoti konferencijos programoje padėjo speciali mobilioji aplikacija išmaniajame telefone.

 

Moksliniais įrodymais grįsti pranešimai, klinikiniai atvejai, TED talk formato pranešimai, geriausio klinikinio atvejo konkursas, stendiniai pranešimai buvo tikras iššūkis, kai reikėdavo pasirinkti, kur dalyvauti, nes programa buvo užpildyta aktualiomis ir naujausiomis periodontologijos bei implantologijos temomis.

 

Nepaisant didžiulės pažangos odontologijoje, šiandien dantenų ligos išlieka visame pasaulyje didžiulė problema, ypač senstant populiacijai. Todėl konferencijoje šalia inovatyvių gydymo metodų, buvo daug kalbama ir apie dantenų ligų sąsajas su bendra organizmo sveikta. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad dantenų ligoms įtaką turi ne tik mūsų mityba, bet ir fizinis aktyvumas. Taip pat buvo prisitatyti pranešimai, įrodantys dantenų ligų ir  cukrinis diabeto, reumatoidinio artrito, širdies ir kraujagyslių ligų ryšį. Todėl dantenų ligų prevencija yra aktuali ne tik siekiant burnos, bet ir bendros sveikatos.

 

Taip pat labai svarbu, nes konferencijos metu buvo patvirtinta nauja periodonto ligų klasifikacija.

 

Sekantis specialistų susitikimas laukia 2021 metais birželio 2-5 dienomis Kopenhagoje.